onsemi
Prodotto No:
NCV8164CSNADJT1G
Produttore:
Pacchetto:
5-TSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 5TSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.665
$0.665
10
$0.589
$5.89
25
$0.55328
$13.832
100
$0.419425
$41.9425
250
$0.356934
$89.2335
500
$0.339093
$169.5465
1000
$0.25878
$258.78
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| PSRR | 83dB ~ 61dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Control Features | Enable |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8164 |