NCV8664CST33T3G
onsemi
Prodotto No:
NCV8664CST33T3G
Pacchetto:
SOT-223 (TO-261)
Descrizione:
LDO REGULATOR, 150 MA, LOW DROPO
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 29 µA
PSRR 67dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223 (TO-261)
Control Features -
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V