Casa / DC DC Converters / NDM2Z-12HT-P-001
minImg
NDM2Z-12HT-P-001
CUI Inc.
Prodotto No:
NDM2Z-12HT-P-001
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER 0.6-5V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 120°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 1 0.6 ~ 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.54" W x 0.28" H (22.0mm x 13.7mm x 7.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series Novum® NDM2Z
Type Non-Isolated PoL Module, Digital
Package / Case 15-DIP Module
Efficiency 93.3%