NES-350-36
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
NES-350-36
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 36V 349W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.46" L x 4.53" W x 1.97" H (215.0mm x 115.0mm x 50.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 9.7 A
Series NES-350 (350W)
Power (Watts) 349W
Type Enclosed
Efficiency 87.5%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC