NETM1000-14-0-SP
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
NETM1000-14-0-SP
Descrizione:
TUBING 0.551" ID POLY BLK 1=300M
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Diameter - Inside 0.551" (14.00mm)
Color Black
Material Polyolefin (PO)
Liquid Protection Fluid Resistant, Fuel Resistant, Oil Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 0.591" (15.00mm)
Type Attributes Smooth
Series NETM1000
Type Solid Tubing
Length 984' (300.00m)
Environment Protection -
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Features -
Wall Thickness 0.020" (0.51mm)