Casa / AC DC Converters / NEVO+600M-5480-DK000
minImg
NEVO+600M-5480-DK000
Vox Power Ltd.
Prodotto No:
NEVO+600M-5480-DK000
Produttore:
Vox Power Ltd.
Descrizione:
AC/DC CNVT 2X12V 48V 2X24V 300W
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr Vox Power Ltd.
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 48V
Voltage - Output 4 24V
Voltage - Output 5 24V
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.27" L x 3.06" W x 1.61" H (133.8mm x 77.7mm x 41.0mm)
Current - Output 5 3.125 A
Number of Outputs 3
Current - Output 2 5 A
Current - Output 1 5 A
Series NEVO+600M
Power (Watts) 300W
Current - Output 4 3.125 A
Type Enclosed
Current - Output 3 3.75 A