NFR0200002208JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
NFR0200002208JR500
Descrizione:
RES 2.2 OHM 2W 5% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series NFR02
Power (Watts) 2W