Casa / Single IGBTs / NGTB15N120IHRWG
minImg
NGTB15N120IHRWG
onsemi
Prodotto No:
NGTB15N120IHRWG
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-247-3
Descrizione:
IGBT TRENCH/FS 1200V 30A TO247
In magazzino : 15
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 15A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 340µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C -/170ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 60 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 15A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 160 nC
Power - Max 333 W