Casa / Single IGBTs / NGTB15N120IHWG
minImg
NGTB15N120IHWG
onsemi
Prodotto No:
NGTB15N120IHWG
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-247-3
Descrizione:
IGBT 15A 1200V TO-247
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 15A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 360µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C -/130ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 60 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 15A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 120 nC
Power - Max 278 W