NJ1801500000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
NJ1801500000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
TERM BLK 18P SIDE ENTRY 5MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 18
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-24 AWG
Number of Levels 1
Series NJ
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)