NKN100JR-52-0R24
YAGEO
Prodotto No:
NKN100JR-52-0R24
Descrizione:
RES 0.24 OHM 5% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.453" L (4.80mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 1W