NKN200FR-73-15R
YAGEO
Prodotto No:
NKN200FR-73-15R
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 15 OHM 1% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 2W