NKN3WSJR-73-0R51
YAGEO
Prodotto No:
NKN3WSJR-73-0R51
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 0.51 OHM 5% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 510 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 3W