NKN400JR-73-0R68
YAGEO
Prodotto No:
NKN400JR-73-0R68
Descrizione:
RES 0.68 OHM 5% 4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 680 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 4W