NKN7WSFR-73-6R8
YAGEO
Prodotto No:
NKN7WSFR-73-6R8
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 6.8 OHM 1% 7W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.8 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 7W