Casa / Fixed Inductors / NL453232T-470J-PF
minImg
NL453232T-470J-PF
TDK Corporation
Prodotto No:
NL453232T-470J-PF
Descrizione:
FIXED IND 47UH 140MA 5 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Inductance 47 µH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 10MHz