Casa / Fixed Inductors / NLC453232T-270K-PF
minImg
NLC453232T-270K-PF
TDK Corporation
Prodotto No:
NLC453232T-270K-PF
Descrizione:
FIXED IND 27UH 330MA 1.2 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 330 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 27 µH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz