Casa / Fixed Inductors / NLCV32T-1R5M-PFRD
minImg
NLCV32T-1R5M-PFRD
TDK Corporation
Prodotto No:
NLCV32T-1R5M-PFRD
Pacchetto:
1210 (3225 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 1.5UH 1.4A 114MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 114mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series NLCV-PFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz