NLJB157M004R1500
KYOCERA AVX
Prodotto No:
NLJB157M004R1500
Produttore:
KYOCERA AVX
Pacchetto:
1210 (3528 Metric)
Descrizione:
CAP NIOB OXIDE 150UF 20% 4V 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Dissipation Factor -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210 (3528 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5 Ohms
Series OxiCap® NLJ
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Current - Leakage 60 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 µF