NLP250R-96S48J
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
NLP250R-96S48J
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 175W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.00" W x 1.50" H (177.8mm x 101.6mm x 38.1mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.65 A
Series NLP250 (250W)
Power (Watts) 175W (250W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 86%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC