onsemi
Prodotto No:
NLVHCT366ADTR2G
Produttore:
Pacchetto:
16-TSSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC BUFFER INVERT 6V 16TSSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.57
$0.57
10
$0.48545
$4.8545
25
$0.45334
$11.3335
100
$0.336775
$33.6775
250
$0.284962
$71.2405
500
$0.272023
$136.0115
1000
$0.200773
$200.773
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 6 |
| Output Type | Push-Pull |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Base Product Number | 74HCT366 |