Casa / AC DC Converters / NMP1K2-KKKKCH-10
minImg
NMP1K2-KKKKCH-10
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
NMP1K2-KKKKCH-10
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 5V 24V 1200W
Product Status Active
Efficiency 88.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 24V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.84" L x 5.00" W x 1.61" H (250.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 36 A
Current - Output 1 20 A
Series NMP (1200W)
Power (Watts) 1200W
Type Enclosed
Current - Output 3 10 A