Casa / Reed Relays / NP05-1A66-500-210
minImg
NP05-1A66-500-210
Standex-Meder Electronics
Prodotto No:
NP05-1A66-500-210
Descrizione:
RELAY REED SPST 500MA 5V
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Switching Voltage 200VAC, 200VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 10 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.75 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Series NP
Operate Time 0.5 ms
Contact Material -
Mfr Standex-Meder Electronics
Coil Voltage 5VDC
Release Time 0.1 ms
Must Operate Voltage 3.5 VDC