NPI-15H-1K0AV
Amphenol NovaSensor
Prodotto No:
NPI-15H-1K0AV
Descrizione:
SENSOR 1000PSIA 1/4"NPT 0.1V
Guida per l'utente
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style Flex Cable
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series NPI-15VC
Accuracy ±0.35%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 10V ~ 15V
Output 0 mV ~ 100 mV (10V)