NPS2T-7K5F1
Riedon
Prodotto No:
NPS2T-7K5F1
Descrizione:
RES SMD 7.5K OHM 1% 25W TO126
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.325" L x 0.320" W (8.26mm x 8.13mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-126 (D-Pak Style)
Resistance 7.5 kOhms
Series NPS
Power (Watts) 25W