Casa / Fixed Inductors / NRH2412T1R0NNGH
minImg
NRH2412T1R0NNGH
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRH2412T1R0NNGH
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 1UH 1.3A 92.4 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 92.4mOhm Max
Inductance 1 µH
Series NR, H Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 101MHz