Casa / Fixed Inductors / NRS4010T6R8MDGGV
minImg
NRS4010T6R8MDGGV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS4010T6R8MDGGV
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 1A 240 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 38MHz