Casa / Fixed Inductors / NRS4012T3R3MDGJV
minImg
NRS4012T3R3MDGJV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS4012T3R3MDGJV
Descrizione:
FIXED IND 3.3UH 1.7A 84 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 60MHz