Casa / Fixed Inductors / NRS4012T6R8MDGJV
minImg
NRS4012T6R8MDGJV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS4012T6R8MDGJV
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 1.3A 150MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 35MHz