Casa / Fixed Inductors / NRS4018T6R8MDGJ
minImg
NRS4018T6R8MDGJ
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS4018T6R8MDGJ
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 1.45A 117.6 MOHM
In magazzino : 222363
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 117.6mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz