Casa / Fixed Inductors / NRS5010T1R0NMGFV
minImg
NRS5010T1R0NMGFV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS5010T1R0NMGFV
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 1UH 1.75A 84 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.75 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Inductance 1 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 95MHz