Casa / Fixed Inductors / NRS5020T101MMGJ
minImg
NRS5020T101MMGJ
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS5020T101MMGJ
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 100UH 400MA 1.02OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.02Ohm Max
Inductance 100 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz