Casa / Fixed Inductors / NRS5024T100MMGJ
minImg
NRS5024T100MMGJ
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS5024T100MMGJ
Descrizione:
FIXED IND 10UH 1.2A 125 MOHM SMD
In magazzino : 12426
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 21MHz