Casa / Fixed Inductors / NRS5024T150MMGJ
minImg
NRS5024T150MMGJ
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS5024T150MMGJ
Descrizione:
FIXED IND 15UH 1A 170 MOHM SMD
In magazzino : 95
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz