Casa / Fixed Inductors / NRS5040T100MMGJV
minImg
NRS5040T100MMGJV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS5040T100MMGJV
Descrizione:
FIXED IND 10UH 2.1A 72.8MOHM SMD
In magazzino : 5511
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 72.8mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz