Casa / Fixed Inductors / NRS5040T4R7NMGK
minImg
NRS5040T4R7NMGK
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS5040T4R7NMGK
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 3.1A 37.7MOHM SM
In magazzino : 18
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 37.7mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 28MHz