Casa / Fixed Inductors / NRS6012T100MMGJ
minImg
NRS6012T100MMGJ
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS6012T100MMGJ
Descrizione:
FIXED IND 10UH 1.2A 240 MOHM SMD
In magazzino : 270
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz