Casa / Fixed Inductors / NRS6014T1R2NMGG
minImg
NRS6014T1R2NMGG
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS6014T1R2NMGG
Descrizione:
FIXED IND 1.2UH 3.2A 50.4MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50.4mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 77MHz