Casa / Fixed Inductors / NRS6014T220MMGGV
minImg
NRS6014T220MMGGV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS6014T220MMGGV
Descrizione:
FIXED IND 22UH 1A 360 MOHM SMD
In magazzino : 1012
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Inductance 22 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16MHz