Casa / Fixed Inductors / NRS6014T4R7MMGG
minImg
NRS6014T4R7MMGG
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS6014T4R7MMGG
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 1.95A 108MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.95 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 108mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 36MHz