Casa / Fixed Inductors / NRS6028T101MMGJ
minImg
NRS6028T101MMGJ
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS6028T101MMGJ
Descrizione:
FIXED IND 100UH 660MA 780MOHM SM
In magazzino : 251008
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 660 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 780mOhm Max
Inductance 100 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz