Casa / Fixed Inductors / NRS8040T100MJGJV
minImg
NRS8040T100MJGJV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS8040T100MJGJV
Descrizione:
FIXED IND 10UH 3.1A 44.2MOHM SMD
In magazzino : 14742
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 44.2mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz