Casa / Fixed Inductors / NRS8040T330MJGK
minImg
NRS8040T330MJGK
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS8040T330MJGK
Descrizione:
FIXED IND 33UH 1.7A 130 MOHM SMD
In magazzino : 4790
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 33 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz