Casa / Fixed Inductors / NRS8040T470MJGK
minImg
NRS8040T470MJGK
Taiyo Yuden
Prodotto No:
NRS8040T470MJGK
Descrizione:
FIXED IND 47UH 1.5A 140 MOHM SMD
In magazzino : 15629
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz