NSV40300MZ4T1G
Sanyo
Prodotto No:
NSV40300MZ4T1G
Produttore:
Sanyo
Pacchetto:
SOT-223 (TO-261)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TRANS PNP 40V 3A SOT223
In magazzino : 7000
Prezzo Ext
  • 1622
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 160MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 3 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 300mA, 3A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 40 V
Supplier Device Package SOT-223 (TO-261)
Series -
Transistor Type PNP
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Power - Max 2 W
Mfr Sanyo
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 175 @ 1A, 1V