NTB110N65S3HF
onsemi
Prodotto No:
NTB110N65S3HF
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
D²PAK-3 (TO-263-3)
Descrizione:
MOSFET N-CH 650V 30A D2PAK-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2635 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 62 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 110mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package D²PAK-3 (TO-263-3)
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 740µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series FRFET®, SuperFET® III
Power Dissipation (Max) 240W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V