NTHL022N120M3S
onsemi
Prodotto No:
NTHL022N120M3S
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-247-3
Descrizione:
SILICON CARBIDE (SIC) MOSFET ELI
In magazzino : 445
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3130 pF @ 800 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 139 nC @ 18 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 40A, 18V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4.4V @ 20mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200 V
Series -
Power Dissipation (Max) 352W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology SiCFET (Silicon Carbide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 68A (Tc)
Vgs (Max) +22V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 18V