NTMFS1D15N03CGT1G
onsemi
Prodotto No:
NTMFS1D15N03CGT1G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Descrizione:
MOSFET N-CH 30V 43A/245A 5DFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7300 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 94 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.15mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 160µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 124W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN, 5 Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 43A (Ta), 245A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V