onsemi
Prodotto No:
NV24C08UVLT2G
Produttore:
Pacchetto:
US8
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC EEPROM 8KBIT I2C 1MHZ US8
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Clock Frequency | 1 MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Memory Interface | I²C |
| Memory Organization | 1K x 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | US8 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Write Cycle Time - Word, Page | 4ms |
| Access Time | 450 ns |
| Memory Size | 8Kbit |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Technology | EEPROM |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Memory Format | EEPROM |
| Base Product Number | NV24C08 |