NVD20N03L27T4G
onsemi
Prodotto No:
NVD20N03L27T4G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
MOSFET N-CH 30V 20A DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1260 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18.9 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 27mOhm @ 10A, 5V
Supplier Device Package DPAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 1.75W (Ta), 74W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 5V